Get Adobe Flash player

Podstawy teoretyczne i metodyczne DISG – Lean Training Programm

Wszystko czego potrzeba dla dalszego osobistego rozwoju

 

Każdy ma prawo odnieść sukces

DISG obejmuje wszystkie obszary życia, odpowiedzialne za sukces osobisty i zawodowy oraz wysoką jakość życia. Obok Profilu podstawowego zostały rozwinięte dalsze Profile DISG, które wzajemnie się uzupełniają i poszerzają.

 

DISG Lean Training jest systemem wzajemnie dopasowanych elementów
ułatwiającym osiągnięcie sukcesu i lepszą jakość życia

 

Droga do sukcesu

Pakiet DISG zawiera następujące elementy:

  1. Profil Osobowości rozwija własną osobowość poprzez poznanie silnychsłabych stron oraz specyfikę relacji interpersonalnych
  2. Profil Zarządzania Czasem pomaga w budowaniu strategii rozwoju (sukcesu), wspomaga efektywnie kierowanie własnym postępowaniem w życiu zawodowym i osobistym.
  3. Profil Zespołowy poprawia współpracę i stosunki międzyludzkie w zespoletakże pomaga posiąść umiejętność budowania zespołu innowacyjnego.
  4. Profil Kierowniczy wspomaga skutecznie rozwiązywanie problemów praktycznychprojektowanie zmian w organizacji, oraz optymalizuje style kierowania
  5. Profil Komunikacyjny pomaga skutecznie prowadzić rozmowy, negocjacje i prezentacje.
 

Te pięć etapów stanowi logiczny i spójny proces nauczania. Każdy Profil DISG jest przygotowany dydaktycznie i interaktywnie, umożliwiając uzyskanie maksymalnej korzyści.

 

 

Międzynarodowa Alternatywa

W 90 państwach DISG Lean Trening stanowi uzupełnienie lub alternatywę dla istniejących systemów w tej dziedzinie. Dzięki temu osiągane są zdumiewające rezultaty i poważne oszczędności. W wielu przedsiębiorstwach DISG Lean Trening należy do głównych instrumentów kształcenia i rozwoju pracowników i menedżerów.

 

DISG w polskojęzycznym obszarze

W Niemczech, Austrii i Szwajcarii uzyskano z pomocą DISG Lean Trening wyraźną poprawę efektywności i obniżenie kosztów szkolenia pracowników. Do licznych użytkowników tego systemu należą m.in.: Akademia Zawodowa w Stuttgarcie, Hilti AG, Jaloucity, Kuene and Nagel Management AG, Olivetti,MMI VW AG, Nord-LB, Seiwert Institut, Star-Division, Tchibo Frisch-Roest-Kaffee GmbH, The Boston Consulting Group AG jak również wiele Volksbanków i Raiffeisenbanków.

W Polsce czwarty rok DISG Training realizowany jest w procesie rozwoju menedżerów (formuła „coaching”) i specjalistów w Volkswagen Motor Polska. W formie warsztatów – m.in. w VW Poznań, Servier Polska, Seco Warwick, De Dietrich), a także na kilku uczelniach.

 

Z dobrego domu

DISG-Lean Trening został rozwinięty przez Carlson Learning Company. Jest to najbardziej znane wydawnictwo zajmujące się systemami i instrumentami kształcenia w USA.

Eksperci z Carlson Learning Company analizują występujące na całym świecie koncepcje i opracowują je w postaci skondensowanych systemów krok po kroku - prowadzących do oczekiwanego efektu.

 

Z praktyki dla praktyki

Wszystkie elementy Treningu Lean-DISG zostały stworzone na podstawie praktyki do zastosowania w praktyce. Praca nad dalszym rozwojem instrumentów do nauki jest prowadzona w Carlson Learning w sposób ciągły. Każdy nowo pojawiający się skuteczny system kształcenia jest natychmiast opracowywany w celu umożliwienia każdemu korzystania z niego.

 

{backbutton}